Image 01

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           : فاراتل UPS    
Image 01

 

UPS  مخفف عبارت uninterruptible power supply  ، به معنای منبع تغذیه غیر قابل قطع است.

در حقیقت UPS  یک باطری است ، اما باطری که فقط درر زمان های خاص ، یعنی در زمانی که مشکلی برای تغذیه وسایل الکتریکی ایجاد می شود و ولتاژ ورودی آنها را از حدود معینی بالاتر یا پایین تر می رود ، انرژی الکتریکی مورد نیاز آن وسایل را تامین کرده ، بدین وسیله ، آنها را از شر مشکلات ناشی از افت و افزایش ولتاژ ، خلاص می کند.

زمانی که تغییری ناگهانی در منبع تغذیه ایجاد می شود ، UPS  خود به خود روشن می شود . برق ورودی آن وسیله را قطع کرده ، خودش شروع به تغذیه آن از طریق انرژی ذخیره شده در خود می کند.

این تغییر ناگهانی علاوه بر تغییر ولتاژ ، شامل تغییرات فرکانس و نیز به هم خوردن هارمونی ولتاژ می شود . در واقع UPS  یک محافظ برای جلوگیری از ازدست دادن داده ها و نیز خسارات ناشی از این تغییرات است ، البته واضح است که UPS  فقط می تواند به عنوان یک منبع موقت عمل کند .

UPS  قابل برنامه ریزی می باشد . به این ترتیب که می تواند تجهیزات متصل به آن را خاموش کرده ، آنها را در برابر تغییرات ناگهانی برق محافظت کند.

 

یوپی‌‌اس‌های فاراتل با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا مانند دابل کانورژن، لاین اینتراکتیو، فرورزونانس، ميكروكنترلرهاي پیشرفته و... و همچنین بکارگیری سیستم‌های حفاظتی خاص و نرم‌افزار قدرتمند UPSwing  بهترین راه حل برای مواجهه با مشکلات برق می‌باشند. این یوپی‌اس‌ها قادرند بدون توجه به نوسانات و اختلالات برق شهر و حتی قطع آن همواره برق سینوسی را با ولتاژ مناسب تأمین نمایند.

این سری از دستگاه‌ها را می‌توان در سیستم‌های کامپیوتری، دستگاه‌های دقیق اندازه‌گیری، وسایل حساس آزمایشگاهی، پزشکی، تجهیزات مخابراتی و... مورد استفاده قرار دارد.